face.jpg
Základní organizace ČSCH Třešť byla založena 30.3.1930 jejíž prvním předsedou byl zvolen p. Kasalý. Její první název zněl Spolek pěstitelů drobného zvířectva v Třešti. Již v prvním roce založení čítala 64 členy. Ještě tentýž rok si zhotovili výstavní klece aby si je nemuseli půjčovat. Po celou dobu patří ZO mezi nejaktivnější organizace v okrese Jihlava a za její dlouholetou činnost jí byla v roce 2005 udělena ÚV ČSCH "Čestná vlajka" za zásluhy o chovatelství.
Od 1.1.2017 má základní organizace sídlo na adrese Revoluční 20, 589 01 Třešť. Pro svou činnost využívá areál ul. V Klínarce, 589 01 Třešť
Třešť - město pod Špičákem
Třešť - město pod Špičákem
   V srdci Českomoravské vrchoviny, poblíž přesné poloviny cesty mezi Prahou a Vídní, v soutězce ohraničené vrchy Špičák (734 m), Čeřínkem (761 m) a ve vzdálenějším jižním horizontu i nejvyšším vrcholem celého regionu Vysočiny, Javořicí (837 m) se nalézá město Třešť. Sídlo založené na přelomu 12. a 13. století na křižovatce dvou obchodních cest (Lovětínské a Humpolecké) při potoku  Třeštici je dnes s necelými šesti tisíci obyvateli třetím největším města Jihlavska (patnáctým v Kraji Vysočina), proslulým v rámci celé střední Evropy zejména zdejší výjmečnou betlemářskou tradicí, na místě Schumpeterova domu a v posledním období i mimořádně zachovalým životním prostředím, s čímž souvisí v současné době prudce se rozvíjející turistický ruch.
     Nejslavnějším třešťským rodákem je doposud stále nepochybně Joseph Alois Schumpeter (1883-1950), první rakouský ministr financí, profesor v Bonnu a na Harvardu a zejména známý tvůrce japonského hospodářského zázraku. Město Třešť je však kromě toho také rodištěm i Šimona Partlice (nar. 1588), vynikajícího renesančního astronoma a matematika. V Třešti  u strýce Lowyho kromě toho také několikrát pobýval i německy píšící evropský fenomén 20. století, spisovatel Franz Kafka, jehož dílo "Venkovský lékař" je připisováno právě inspiracím v prostředí Třeště. Za všechny žijící významné rodáky v posledních desetiletích lze uvést i prvního sídelního biskupa plzeňského, Mons. Františka Radkovského. Dne 21.9.2009 bylo usnesením zastupitelstva města Třešť uděleno čestné občanství.
Třešť, město betlémů
Třešť, město betlémů
Třešť, letecký pohled
Třešť, letecký pohled
náměstí T.G.Masaryka
náměstí T.G.Masaryka
největší sluneční hodiny v Evropě
největší sluneční hodiny v Evropě
U pramenů moravské Dyje u Panenské Rozsíčky
U pramenů moravské Dyje u Panenské Rozsíčky
P5040009.JPG
Roštejn z letadla
Roštejn z letadla
 Město Třešť
Město Třešť
 ÚV ČSCH
ÚV ČSCH
 OO ČSCH Jihlava
OO ČSCH Jihlava

Jak se vám líbí tyto stránky

Vůbec nelíbí. (0 | 0%)
Dřezo Hodice
Dřezo Hodice
 Kraj Vysočina
Kraj Vysočina
Kasalý Svatopluk
Kasalý Svatopluk
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one