face.jpg
Základní organizace ČSCH Třešť byla založena 30.3.1930 jejíž prvním předsedou byl zvolen p. Kasalý. Její první název zněl Spolek pěstitelů drobného zvířectva v Třešti. Již v prvním roce založení čítala 64 členy. Ještě tentýž rok si zhotovili výstavní klece aby si je nemuseli půjčovat. Po celou dobu patří ZO mezi nejaktivnější organizace v okrese Jihlava a za její dlouholetou činnost jí byla v roce 2005 udělena ÚV ČSCH "Čestná vlajka" za zásluhy o chovatelství.
Od 1.1.2017 má základní organizace sídlo na adrese Revoluční 20, 589 01 Třešť. Pro svou činnost využívá areál ul. V Klínarce, 589 01 Třešť
Areál ZO ČSCH Třešť
Areál ZO ČSCH Třešť
Kopie - Kopie - P9030001.jpg
     Mimořádně úspěšný rok měli chovatelé okrasných holubů. Chovatelé okrasného holuba "Český stavák modrý sedlatý" a "Český stavák červený plamínek" Miloslav Vokřínek a Miloslav Hink (členové ZO ČSCH v Třešti) se zůčastnili v průběhu roku řady chovatelských výstav s velmi dobrými výsledky. Vrcholem roku byla Krajská soutěž okresů Vysočiny, konané v říjnu v Ledči nad  Sázavou. Naši chovatelé, bojující za okres Jihlava, získali v odbornosti "holubi" 1. místo. Každý z chovatelů disponuje cca 70 kusy hýčkaných holubů včetně 20 přísně střežených chovných párů.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one