face.jpg
Základní organizace ČSCH Třešť byla založena 30.3.1930 jejíž prvním předsedou byl zvolen p. Kasalý. Její první název zněl Spolek pěstitelů drobného zvířectva v Třešti. Již v prvním roce založení čítala 64 členy. Ještě tentýž rok si zhotovili výstavní klece aby si je nemuseli půjčovat. Po celou dobu patří ZO mezi nejaktivnější organizace v okrese Jihlava a za její dlouholetou činnost jí byla v roce 2005 udělena ÚV ČSCH "Čestná vlajka" za zásluhy o chovatelství.
Od 1.1.2017 má základní organizace sídlo na adrese Revoluční 20, 589 01 Třešť. Pro svou činnost využívá areál ul. V Klínarce, 589 01 Třešť
     Mimořádně úspěšný rok měli chovatelé okrasných holubů. Chovatelé okrasného holuba "Český stavák modrý sedlatý" a "Český stavák červený plamínek" Miloslav Vokřínek a Miloslav Hink (členové ZO ČSCH v Třešti) se zůčastnili v průběhu roku řady chovatelských výstav s velmi dobrými výsledky. Vrcholem roku byla Krajská soutěž okresů Vysočiny, konané v říjnu v Ledči nad  Sázavou. Naši chovatelé, bojující za okres Jihlava, získali v odbornosti "holubi" 1. místo. Každý z chovatelů disponuje cca 70 kusy hýčkaných holubů včetně 20 přísně střežených chovných párů.
 Město Třešť
Město Třešť
 ÚV ČSCH
ÚV ČSCH
 OO ČSCH Jihlava
OO ČSCH Jihlava

Jak se vám líbí tyto stránky

Vůbec nelíbí. (0 | 0%)
Dřezo Hodice
Dřezo Hodice
 Kraj Vysočina
Kraj Vysočina
Kasalý Svatopluk
Kasalý Svatopluk
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one